
Legyen egészséges a bőrünk természetes alapanyagokkal!
Természetes alapanyagok nélkül nincs egészséges szervezet!
Bőrünk állapotára minden évszakban oda kell figyelni, de a téli hónapok alatt különösen. Bőrünk egészségét megvédhetjük természetes alapanyagokkal, gyógynövényekkel, és egyes ételekkel is.
A bőr felszínét borító hidrolipid film különösen fontos védőszerepet játszik a bőrsejtek életében. Ezt azonban állandó külső, környezeti támadások érik: a hideg, a szél, a légszennyezettség mind-mind olyan tényezők, amelyek közismerten bőrszárító hatásúak. Az egyes növények bőrre gyakorolt jótékony hatása évezredek óta ismert. A tudomány fejlődésével pedig ma már pontosan ismerjük az egyes növényi alkotórészek pozitívumait.
A bőr folyadékvesztésének megakadályozására, hidratálására kiválóan alkalmasak egyes növényi olajok, mint például a borágóolaj vagy a ligetszépeolaj.
A bőr barnaságának megőrzését támogató anyagok közül kiemelkedőek a karotinoidok, amelyek gyönyörű, barnás árnyalatot adnak a bőrnek. A borágóolaj használatával tovább fokozható a karotinoidok bőrbarnító hatása. A karotinoidokban leggazdagabb növények közé tartozik a Dunaliella salina alga és a fűszerpaprika.
A szervezet védelmi rendszerei közül az egyik legfontosabb a szuperoxid-dizmutáz enzim, amely a szabad gyökök támadásaival szemben óvja a bőrsejteket. E védelmi rendszer kiegyensúlyozott működésének helyreállítására kiválóan alkalmas a sárgadinnye kivonata, és a magas C-vitamin tartalmú növények.
A kis bojtorján és a vadárvácska kivonata bőrtisztító, és a túlzott faggyútermelés miatt kialakuló bőrproblémák megoldására szolgálnak. Hatásukat nagyszerűen kiegészíti a fekete retek és az articsóka, amelyek méregtelenítik a bőrt.
Az Aloa Vera gyógyászati és kozmetikai alkalmazása több ezer éve ismert. Kiváló immunerősítő; baktérium-, vírus- és gombaölő; gyulladáscsökkentő; és számos egyéb jótékony hatása van a szervezetre. Fontos szerepet játszik a bőrregenerálásban, a sebgyógyításban, az ekcéma kezelésében, és a ránctalanításban.
A körömvirág a hazai gyógynövények között kiemelkedő helyet foglal el, amelyet számtalan egészségügyi problémánál sikeresen alkalmazhatunk. Méregtelenítő, gyulladáscsökkentő és antioxidáns hatású; serkenti a hámszövet újraképződését. A szépségiparban a különféle pakolások legfőbb összetevője, hiszen egyszerre tisztítja, hidratálja, regenerálja és borogatja a bőrt.
A japánakác a gyulladásra hajlamos, érzékeny bőrökre használható teakeverékek alkotórésze. Erősíti az érfalakat, javítja az anyagcserét, vízhiányos bőrök kezelésére is alkalmazható.
A madárberkenye elősegíti a bőr hidratációját, bársonyossá, simává teszi a felületét. Hámképző, vízhiányos bőrök kezelésére szolgál.
A martilapu nyugtató, gyulladáscsökkentő teakeverék alkotórésze, amelyet normál és szeborrhoeás bőrök kezelésére alkalmaznak.
A bodza kozmetikumok természetes színezőanyaga. Virágaiból készülő teája bőrpuhító hatású.
A cickafark fertőtlenítő, gyulladáscsökkentő, nyugtató hatású növény, olaja minden bőrtípushoz használható.
A csipkebogyó kivonata arcvizekben, tonikokban, krémekben is megtalálható. Aknés, szeborrhoeás bőrök kezelésénél eredményes.
A hársfa gyulladásra hajlamos, érzékeny bőrökre javasolt.
A kamilla gyulladáscsökkentő és antiszeptikus hatása miatt széleskörűen alkalmazott kozmetikai hatóanyag. Túlérzékeny bőrökre készülő kozmetikumok alkotóeleme.
A kövirózsa gyulladáscsökkentő, nyugtató hatású, enyhíti a napégés okozta kellemetlen tüneteket. Kivonata a pigment foltok halványítására alkalmas.
A kasvirág baktericid hatású, fokozza a szervezet ellenálló képességét a kórokozókkal szemben. Hámosító, sebgyógyulást elősegítő, gyulladásgátló.
Az apróbojtorjánt fejbőrzsírosság és hajhullás ellen használják elsősorban.
A diófalevél sebgyógyulást elősegítő, gyulladáscsökkentő, természetes hajszínező.
A fekete nadálytő nehezen gyógyuló sebek, szeborrhoeás bőrök kezelésére alkalmazható.
A csalán gyulladáscsökkentő, méregtelenítő, tisztító hatású, így zsíros, pattanásos, hámló, viszkető bőr ápolására, valamint cellulit és stria ellen is kifejezetten hatásos.
A palástfű erős összehúzó hatású, ezért tág pórusú, öregedő bőrre, narancsbőrre, stírák eltűntetésére kiváló.
A vasfű bőrnyugtató, gyulladáscsökkentő, sebgyógyulást elősegítő hatású.
A zsálya fertőtlenítő, bőrkondicionáló, izzadásgátló, így a zsíros, tág pórusú, valamint az érzékeny és normál bőrre is kifejezetten ajánlott.
A kelkáposzta és a spenót védik a bőrsejteket a napsugárzás okozta károsodástól.
A dióban és a pisztáciában sok a B- és az E-vitamin, amelyek a sejtkárosodás jó ellenszerei. Az E-vitamin erős antioxidáns, felveszi a harcot a szabad gyökökkel és a korai bőröregedéssel, a B-vitamin pedig élénkíti a keringést, így ragyogóvá teszi a bőrt.
A bogyós gyümölcsökben és a citrusfélékben sok a rost és antioxidáns tartalmúak, magas a C-vitamin tartalmuk, amely serkenti a kollagén termelődést.
Természetes alapanyagok webáruház, webshop – DamonaShop.hu
Írta: Kármán Nikola